“Teknoloji Hazırlık Seviyesi (TRL) Eğitimi ve Uygun Hibe Programları”
“Teknoloji Hazırlık Seviyesi (TRL) Eğitimi ve Uygun Hibe Programları”
  • 6.10.2021
Düzce Ticaret ve Sanayi Odası ile Doğu Marmara Abigem işbirliğiyle 26 – 27 Ekim 2021 tarihlerinde online olarak düzenlenecek olan “Uygulamalı Teknoloji Hazırlık Seviyesi (TRL) Eğitimi ve TRL seviyelerine yönelik Ulusal ve Uluslararası Hibe Programları” konulu eğitime Arge ve İnovasyon Projesi yapmak isteyen veya halihazırda projeleri olan tüm işletme ve kurumlar davetlidir.

TRL nedir ve niçin önemlidir?

TRL (Teknoloji Hazırlık Seviyesi-Technology Readiness Level) gelişmekte olan bir teknolojinin olgunluk düzeyini değerlendirmek için kullanılan, NASA tarafından geliştirilmiş bir ölçüm sistemidir. TRL seviyesi bir yeniliğin hayata geçişinin adım adım araştırma ve doğrulamalar yapılarak, maliyet ve riskler azaltılarak takip edilebilmesini sağlar. TRL ayrıca ulusal ve uluslararası hibe destek programlarında araştırma ve yenilik geliştirmede kullanılan temel bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sebeple işletmelerin hibe başvurusu esnasında ürünlerinin mevcut ve varmak istedikleri TRL seviyesini baz alarak projelerini hazırlamaları beklenmektedir.

Yenilikçi ürün geliştirecek veya geliştirmekte olan işletmeler, bu eğitim aracılığıyla TRL uygulamaları ve projelerinin TRL seviyesine uygun mevcut hibe desteklerine yönelik bilgi edinme fırsatı yakalayacaklardır. 

ETKİNLİK BİLGİLERİ

Etkinlik Adı

“Uygulamalı Teknoloji Hazırlık Seviyesi (TRL) Eğitimi ve TRL seviyelerine yönelik Ulusal ve Uluslararası Hibe Programları”

Etkinlik Süresi ve Tarihleri

Eğitim süresi 2 gündür.

1. Gün : 26 Ekim 2021 (Salı)  /  Saat: 13:00 – 17:00

2. Gün : 27 Ekim 2021 (Çarşamba )  /  Saat: 13:00 – 17:00                          

Ücret

Etkinlik Avrupa İşletmeler Ağı (EEN) kapsamında ücretsizdir.

Eğitmen

End. Yük. Müh. İbrahim Coşkun: Kıdemli Proje Uzmanı

(AB Projelerinde Bağımsız Proje Değerlendiricisi)

Başvuru

Eğitime başvurular link üzerinden kabul edilecektir.

 

Ürün geliştirme konusunda işbirliğinde bulunduğunuz üniversite ve araştırma kuruluşları da etkinliğimize davetlidir.